Klocki- podstawowa zabawka wszystkich dzieci

Klocki kocha większość dzieci. Te proste zabawki z plastiki, gumy lub drewna dopasowane do wieku, zainteresowań i umiejętności dziecka dają wiele korzyści. Podczas zabawy dziecko rozwija się emocjonalnie, a także fizycznie. Jednym z rodzajów klocków są klocki lego. Przybliżmy ten fascynujący temat.

Główne zalety klocków lego

– uczą myślenia, rozwijają wyobraźnię dziecka, budują zdolności przestrzenne, doskonalą kreatywność

– poprawiają precyzję dłoni, koordynują potrzebne do zabawy zmysły

– uczą cierpliwości, która przyda się np. w szkole

– podczas sprzątania klocków i segregowania uczą samodzielności

– pomagają nawiązać kontakt z innymi dziećmi lub dorosłymi

– doskonale nadają się na prezent

– są łatwo dostępne do nabycia, w dobie Internetu można kupić także klocki używane

– ciągle powstają nowe, interesujące serie np. Lego Super Mario. Inspirowane są bajkami, filmami, książkami, grami, zwierzętami i różnego rodzaju pojazdami. Tworzone pod daną porę roku lub czas świąteczny. Każdy znajdzie coś dla siebie- stąd niezwykłość tych klocków.

Lego Super Mario

Kto nie zna hydraulika z gry Super Mario? Niektórzy dorośli grali w nią na konsoli Nintendo. Teraz oto gra wraca i zostaje przeniesiona do świata klocków. Zdobyła już młodych i znacznie starszych fanów na całym świecie. Interaktywny Mario znowu podejmuje wyzwania, by przejść na kolejny poziom. Można odtwarzać sceny przygód z gry lub przebudowywać tory do różnych poziomów trudności. Podstawą jest zestaw startowy, który można powiększać o kolejne tematyczne zestawy. Przygód na pewno będzie co nie miara. Dedykowana dzieciom od 6-go roku życia.

Różnorodność kształtów i kolorów daje bezgraniczne możliwości konstrukcyjne. Dzięki wysokiej jakości wykonania, klocki posłużą długie lata. Jeśli twoje dziecko marzy o Mario nie czekaj dłużej i spraw mu prezent, przekonacie się, że to dobry pomysł. Ważne jest, aby dziecko nie grało ciągle na telefonie i nie siedziało w Internecie lub przed telewizorem. Postaw na kreatywność.

About the Author

You may also like these