Niepowtarzalna zabawa dla starszych i młodszych

Rynek zabawek dla dzieci oferuje coraz więcej zaskakujących pomysłów. Rodzice mogą wybierać z mnóstwa propozycji dostosowanych do zainteresowań i aktualnych potrzeb swoich pociech. Przy wyborze dużą rolę odgrywa i sentyment oraz chęć połączenia przyjemnego z pożytecznym. Kolekcja Lego super mario wysokiej jakości to coś, co może zadowolić nie tylko najmłodszych, ale i starszych fanów klocków Lego. Dlaczego? Bo świetnie balansuje zabawę z nauką, a zestawy z tej serii doskonale sprawdzą się przy wspólnej zabawie rodzica z dzieckiem. A takie interakcje świetnie radzą sobie z pogłębianiem więzi pomiędzy członkami rodziny oraz rozwijają umysł malucha. Co warto wiedzieć o Lego Super Mario? Jakie zestawy okażą się najciekawsze? 

Co to właściwie jest?

Lego Super Mario nawiązuje do gry komputerowej o tym samym tytule. Kolekcja zawiera więc w sobie zestawy klocków z pojawiającymi się w rozgrywce miejscami (od zamku księżniczki, po kolejne plansze i poziomy, przez które musi przejść główny bohater). Dzieci mogą układać modele według załączonej w każdym zestawie instrukcji lub zdecydować się na swobodną zabawę, w której będą opierać się wyłącznie na własnej wyobraźni. To ostatnie rozwiązanie polecane jest szczególnie w przypadku najmłodszych użytkowników, którzy dopiero rozwijają koordynację ruchową czy kreatywność. Im szybciej maluch zacznie działać samodzielnie i poza schematem, tym łatwiej w przyszłości będzie mu podejmować decyzje i patrzeć na zdarzenia z różnej perspektywy. Dlatego warto zachęcać nasze dzieci do tego, żeby nie tylko podążały za instrukcją, ale i próbowały zbudować coś zupełnie oryginalnego i własnego. 

Nowoczesne rozwiązania

Ta edycja klocków Lego jest wyjątkowa jeszcze pod jednym względem. Mianowicie większość z zestawów posiada interaktywne figurki, które mogą się poruszać w określony sposób. To nadaje całości bardziej realistycznego i prawdziwego wydźwięku, przez co dziecku łatwiej jest się utożsamić z tym, co przed sobą widzi. Co więcej, ciekawie przedstawiona historia to także szansa na to, aby dobrze się bawić nie tylko w grupie, ale i podczas samotnej zabawy. 

About the Author

You may also like these