Świetna zabawa dla młodszych dzieci

Czy Lego super mario zestaw startowy prezentuje ten sam poziom, co inne kolekcje Lego? To barwna, doskonale zaprojektowana i przyciągająca uwagę seria, która powstała z myślą o młodszych użytkownikach. Najbardziej przypadnie do gustu maluchom powyżej szóstego roku życia, jednak dla nastolatków może okazać się zbyt mało skomplikowana. Dodatkowym atutem zestawów Super Mario jest to, że wiele z nich posiada specjalne interaktywne figurki, które urozmaicą zabawę klockami. Co jeszcze warto wiedzieć o produktach należących do tej dziecięcej kolekcji?

Świat wyobraźni

Super Mario to seria, w której dominują raczej proste, choć wciąż niezwykle atrakcyjne zestawy. Każdy z nich zaprojektowany został w taki sposób, aby być małym wyzwaniem dla dziecka, które będzie go składać, jednak nie przytłoczyć malucha zbyt wysokimi wymaganiami. W taki oto sposób użytkownik może wyciągnąć z modelu wszystko, co najlepsze i połączyć zabawę z edukacją. A jak dziecko się rozwija, układając zwykłe klocki? Jeśli robi to regularnie, to poprawia się nie tylko spostrzegawczość i koncentracja, ale i umiejętność analizowania przestrzeni, a następnie wyciągania wniosków. W skrócie dziecko jest w stanie na zasadzie logicznego myślenia, odpowiedzieć sobie samemu, czy dana część konstrukcji jest dobrze zbudowana i czy połączy się z kolejną w naturalny sposób. Układanie klocków wymusza na użytkownikach strategiczne działanie: najpierw trzeba zrobić to i to, aby osiągnąć taki efekt, z kolei połączenie tego elementu z tym, przyniesie nam taki rezultat. To świetna zabawa na zasadzie prób i błędów, która trenuje mózg i przyśpiesza rozwój. 

Naprzód przygodo

W serii z Super Mario poza oryginalnymi i kolorowymi zestawami klocków znajdziemy też popularnych bohaterów z gry komputerowej o tym samym tytule. Dlatego, jeśli twoje dziecko jest fanem tej gry, to zestaw Lego na jej podstawie może okazać się dla niego prezentem, który zapamięta na długo. W popularnych zestawach czekają na nas: kultowy smok Bowser, zamek księżniczki w wersji rozszerzonej, wyspa przygód czy różnorodne zestawy startowe dla najmłodszych. 

About the Author

You may also like these